“Sağlam Tapu” ile daha kolay ve daha güvenli bir gayrimenkul alımı basında yerini aldı.

06.08.2015
FU Gayrimenkul, emlak alımlarında son tüketiciye danışmanlık sağladığı “SAĞLAM TAPU”nun hizmet alanını genişlettiği haberiyle basında yerini aldı. 
www.saglamtapu.com üzerinden sunulan SAĞLAM TAPU, gayrimenkul alımında müşterilerin ihtiyaç duyacağı tüm süreçleri kapsama yolunda hızla ilerliyor: FU Gayrimenkul, saglamtapu.com platformundan, tapu kayıtlarının incelenmesini sağlıyor. Bu kapsamda sunduğu Taşınmaz Risk Analizi’yle de işbirliği yaptığı SPK lisanslı gayrimenkul değerleme firmaları aracılığı ile gayrimenkuller için risk analizi de yapıyor.

Yayınlanan haberlerde FU Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğrul Bul’un şu sözleri de yer aldı: "Gayrimenkul alım satımı, özellikle alıcı açısından önemli riskler içeriyor ve bu nedenle profesyonellerden yardım alınarak yapılması gerekiyor. Profesyonellerin yer almadığı, vatandaşların kendi aralarında yaptıkları konut alım satımında riskin diğer satış türlerine göre daha yüksek olduğunu gördüğümüz için www.saglamtapu.com web sitesi üzerinden online çalışan Sağlam Tapu’yu geliştirmiştik. Şimdi de Taşınmaz Risk Analizi’ni hizmete sunduk. Ayrı ayrı alındıklarında her biri 480 TL olan bu iki ürünü, ikisi birlikte alındığında 900 TL olarak fiyatlandırdık.
 
Taşınmaz Risk Analizi kapsamında alıcı ve satıcı arasındaki ticari ilişkiye girmek istemediğimiz için gayrimenkul ile ilgili eder-fiyat çalışması yapmadan ancak taşınmazın konum teyidi, trampa riski taşıyıp taşımadığı, yapılaşma koşulları, projesine uygunluğu, fiziksel durum tespiti ve olumlu - olumsuz özelliklerini de özetleyebilecek bir çalışma sunuyoruz.” şeklinde açıklıyor.

Tüm Türkiye’nin aldığı gayrimenkule güvenmesini sağlayacağız. Özellikle alıcılar açısından gayrimenkul alımındaki işlem ve süreçlerin kolay anlaşılır kılınması, müşteri nezdinde önemli. Sağlam Tapu hizmetinde, gayrimenkulün kayıtlı bulunduğu tapu müdürlüğünde tapu kütüğü incelemesi ile başlayan iş süreci, müşterinin SMS, e-mail ve telefonla bilgilendirilmesi ile devam ediyor. Tapu işlemlerinin başlamasının ardından hazırlanan evrakın müşterinin iradesi ve tapu kütüğü ile uygunluğu tekrar kontrol edilerek hukuki uygunluğu sağlanıyor. Tapu kayıtları itibariyle kısıtlamalar olarak belirtebileceğimiz 'Takyidat' riskinin de olası sonuçları belirtilerek müşteri nezdinde tapu işlemlerinin kolay anlaşılır kılınması hedefleniyor. Taşınmaz Risk Analizi ile birlikte de bu kapsam genişliyor. SPK lisanslı gayrimenkul değerleme firmalarından destek alarak hazırlanan raporlarda belediye ve tapu müdürlüklerinde yapılacak olan detaylı proje incelemeleri ile alıcının beğendiği ev, aldığı ev mi anlaşılıyor.

 

 

Yardım Merkezi