KKTC’de ipotek işlemlerinde FU güvencesi basında yer aldı

01.07.2015
10 yılık tecrübesi ile Türkiye’de gayrimenkul ipoteği sektörünün öncü kuruluşu FU Gayrimenkul, KKTC'de de gayrimenkul ipoteği hizmeti veriyor. KKTC’de ipotek yapan anlaşmalı bankalarla çalışan ve onlarla ipotek işlemlerine devam eden FU Gayrimenkul, KKTC’de de Türkiye’de olduğu gibi sektör liderliği hedefini anlattığı haberi ile basında yer aldı.
Türkiye ve KKTC’de mevzuat ve uygulama farklılıkları, adada ipotek tesis etmek isteyen banka ve finans kurumları açısından profesyonel destek alınmasının gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Türkiye’den bakıldığında KKTC’de ipotek sürecinin oldukça karmaşık. Ayrıca iki farklı hukuk sistemi söz konusu.

Yapılan haberlerde halen KKTC’de iş ortaklarına kolay ve risklerin minimize edildiği gayrimenkul ipoteği süreci yönetimi hizmeti verdiklerini söyleyen FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü Ertuğrul Bul'un şu sözleri de yer aldı: “KKTC’de ipotek tesis eden anlaşmalı bankalarımız var ve çalışmaları sürüyor. KKTC’de de Türkiye’de olduğu gibi çözüm ortağı olduğumuz banka ve finans kuruluşlarının iş süreçlerini kısaltıyor, müşterilerimizin etkinliğini artırarak fayda yaratıyoruz. Riski bertaraf edecek çözümler üretiyoruz. Hedefimiz KKTC'deki ipotek işlemlerinde de lider olmak.”
 

 

 

 

Yardım Merkezi