FU, TEB Aile Akademisi misyonuna katkıda bulunuyor

07.04.2014

FU, TEB Aile Akademisi misyonuna, "Uzman Eğitici Sertifikası" sahibi avukatlarıyla ve diğer uzman personeliyle katkıda bulunuyor.

2013 yıl sonu itibariyle 100 bini aşkın kişinin yararlandığı TEB Aile Akademisi Eğitimi sürecinde FU avukatları da eğitici olarak bulunmaya hak kazanmıştır.

"Ekonomi Ailede Başlar” düşüncesi ile tüm Türkiye’yi finansal okuryazarlık alanında bilinçlendirmek, eğitmek ve kişilerin finansal okuryazarlık düzeyinde ölçülebilir bir iyileşme sağlamak hedefiyle TEB Aile Akademisi kuruldu.

 

TEB Aile Akademisi’nde bütçe oluşturma ve yönetimi, aile giderlerini kontrolleme taktikleri, borçların doğru yönetimi, yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenler, bireysel emeklilik, kredi ve kredi kartlarının doğru kullanımı konularda bilgi veriyor, katılımcıların sorularına şeffaflık ile yanıt veriyor.

 

Eğitimler, konusunda uzman, eğitimci sertifikasına sahip şube müdürleri ve gönüllü TEB çalışanları tarafından verilebildiği gibi bu sertifikayı edinenlerce de verilebiliyor.

 

2013 yıl sonu itibariyle 100 bini aşkın kişinin yararlandığı TEB Aile Akademisi Eğitimi sürecinde FU avukatları da eğitici olarak bulunmaya hak kazanmıştır. Tavsiye edilme oranı %94 olarak belirtilen eğitimleri FU olarak Sağlam Tapu markamız ile destekliyor ve projeye eğitmen olarak katkıda bulunuyoruz.

 

Yardım Merkezi