FU Gayrimenkul Yeni İpotek Denetim İşlemleri İle Finans Gündem'de

27.11.2015
"Mevcut İpotek Portföyüm Halen Teminat Vasfını Koruyor mu?" başlığı ile çıkan haberde ipotek denetim raporlarının detayları da yer aldı.
İpotek denetim raporları ile tesis edilen ipoteklerin kurumların talebine uygun olup olmadıkları taşınmaz bilgileri, taraf bilgileri ile ipotek bilgileri ve takyidat bilgileri kapsamında inceleniyor; varsa eş muvafakatnamesi gibi zorunlu belgelerde eksiklik olup olmadığı tespit ediliyor; ipotek tesis tarihinde mevcut olan ve ipotekten sonra tescil edilmiş olan takyidatların belirlenmesi amacıyla tapu müdürlüklerinden güncel takyidatlı tapu kaydı örneği alınarak bu takyidatlara ilişkin açıklama ve risk değerlendirmesi yapılarak incelenen ipoteklerde tespit edilen hataların giderilme yolları ile ilgili sonuca yönelik bilgi veriliyor. 

Finans Gündem'de yer alan haberde FU Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğrul Bul'un şu sözleri de yer aldı:“Türkiye’de kurumsal firmaların bir çoğu alacaklarını ipotek tesis ederek güvence altına alıyor. Kendi çalışanları ya da üçüncü taraflar aracılığı ile yapılan bu işlemler tarafsız ve uzman bir göz tarafından titizlikle incelenmesi gereken işlemler.

 

Haberi okumak için aşağıda yer alan görsellerin üzerine tıklayabilirsiniz.
 

 

 

Yardım Merkezi