FU Gayrimenkul yeni çözüm ortaklığıyla basında yer aldı

27.03.2015
Gayrimenkul ipoteği sektöründe birçok ilke imza atan ve 10 yıllık bilgi birikimi ve deneyime sahip olan FU, yeni ürünüyle Finansal Kiralama Şirketlerinin çözüm ortağı olmayı hedefliyor. Kurulduğu Eylül 2005 tarihinden bu yana 800.000 den fazla ipotek işlemi gerçekleştiren FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. iş birliği gerçekleştirdiği, yurt geneline yaygın ağı sayesinde finansal kiralama sözleşmelerinin imzalanması süreçlerinde Finansal Kiralama Şirketleri’ne çözüm ortağı olma hedefi çeşitli haber sitelerinde yer aldı. 
Bugun.com.tr, emlakrotasi.com, gayrimenkulnetwork.net, gozlemgazetesi.com, konuthaberleri.com ve konutturk.net'de yer alan haberlerde Finansal Kiralama Şirketleri’ne çözüm ortağı olma hedefinin altı çizildi.


Yapılan haberlerde FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü Ertuğrul Bul'un şu sözleri de yer aldı: “3226 sayılı Finansal Kiralama Kanunu’nda finansal kiralama sözleşmelerinin noterlikçe düzenleme şeklinde yapılması zorunluluğu vardı. 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ile artık finansal kiralama sözleşmelerinin yazılı şekilde yapılmaları yeterli oluyor. Yani finansal kiralama sözleşmelerinin noterde düzenleme zorunluluğu ortadan kalktı. FU olarak finansal kiralama sözleşmelerinin imzalanması süreçlerinde kurumların çözüm ortağı olmaya hazırız. Uzman kadromuz, yaygın ağımız ve güçlü teknolojik alt yapımız sayesinde yeni hizmetimizi de başarıyla gerçekleştireceğimizden eminim.

 

 

 

Yardım Merkezi