Tapu Randevu Mesajı

28.03.2014

Tapu işlemlerinin hazırlanmasının ardından, tapu müdürlüğü, BAŞVURU SIRASINDA BELİRTİLEN CEP TELEFONU NUMARASINA işlemlerin hazır olacağı zamana dair bir mesaj gönderir. Buna RANDEVU MESAJI denir.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ilgili tapu müdürlüğünün, işlemle ilgili SMS'leri, başvuru sırasında belirtilen cep telefonu numarasına göndereceğidir.

Randevu mesajının alınmasının ardından, Randevu SMS'iyle birlikte iletilen harç makbuz numarası, Randevu SMS'iyle birlikte belirtilen bankalara ödenmelidir. İşlemlerin yapılabilmesi için harçların mutlaka ödenmiş olması gerekir.

 

Aşağıda, işlemler sırasında gelen SMS örnekleri yer almaktadır.
  • BAŞVURU MESAJI: Bu mesaj, evrakların tapu müdürlüğüne tam ve eksiksiz teslim edilmesinin ardından, işlemlerin başlatıldığını belirten mesajdır. İşlemlerle ilgili, belirtilen cep telefonu numarasına iletilecek ilk mesaj "Başvuru Mesajı"dır.
  • RANDEVU MESAJI: Bu mesaj, tapu müdürlüğünün işlemleri hazırlamasının ardından, işleme ait harç ödemesinin yapılabilmesi için harç makbuz numarası ve ödemenin yapılacağı banka bilgisi ile birlikte, işlemin ve işlemlerin imza için hazır olacağı, tapuda bulunulması gereken zaman bilgisini içerir.

 

 

 

 

 

 

 

Yardım Merkezi