Online tapu randevusunu nasıl alırım?

11.07.2014

Randevu almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. FU'da tapu randevularınız artık online. Aramak yok, beklemek yok... Tek yapmanız gereken mobil cihazınızdan ya da bilgisayarınızdan fu.com.tr'ye girmek ve işleminiz için randevu talep etmek.

 

Sizlere daha hızlı hizmet sağlayabilmemiz için Online Tapu Randevusu(*) aracımızı kullanmadan önce lütfen aşağıdaki notları gözden geçiriniz.

 

(*): Online Tapu Tandevusu, tapu müdürlüklerinden alacağınız randevunun ardından avukatlarımızın ipotek işlemlerinizi tamamlamak için hazır bulunacağı zamanı belirlemek içindir. Bu randevu öncesinde tapu başvurunuzu yapmış, tapunun size göndereceği ikinci SMS mesajını (Tapu Randevu Mesajını) almış olmanız gerekir.

1) Öncelikle tapu başvurunuzu yapın, evraklarınızı tapuya iletin.
2) Tapu memuru sizin evraklarınızı kabul edecek ve sizin iletişim bilgilerinizi alacak. Bunun sonrasında size işleminizin kabul edildiğine dair bir SMS gönderilecek.
3) Tapu size işleminizin yapılacağı zamanı ve işlem harçlarına ilişkin ikinci bilgilendirme SMS'ini gönderecek.
4) Bu noktada tapu tarafından size iletilen randevu saatine en uygun zamanı aşağıdan seçin ve onaylayın
5) İşleminizi tapuda gerçekleştirecek olan avukatımıza randevu bilgileriniz online olarak iletilecektir.
6) İşlemlerinizi tamamlamak için avukatınızla buluşmadan önce MUTLAKA HARÇLARI YATIRINIZ.

ONLINE TAPU RANDEVUSUNU NASIL ALIRIM? 

1) FU Referans No sistemimizde işleminizi tanımlayan numaradır. Randevu alabilmek için FU Referans No'yu bilmeniz gerekmektedir. FU Referans No, online randevu alınabilen tapu müşterilerine otomatik olarak SMS ile gönderilmektedir.
2) Cep Telefonunuza gelen SMS'te yer alan linke tıklayabilirsiniz. Linke tıklayamıyorsanız aynı SMS içerisinde yer alan FU Referans No ile web sitemizi ziyaret ederek randevu alabilirsiniz. Online randevu alanı http://www.fu.com.tr/iletisim/online-tapu-randevu linkindedir.
3) Fu Referans No'yu ilgili alana yazdıktan sonra güvenlik açısından doğrulama yapabilmek için Doğrulama Türünüzü seçiniz ve yapacağınız seçime göre, ilgili alanı doldurunuz. Güvenlik kodu doğrulaması yaptıktan sonra lütfen "İLERİ" butonuna tıklayınız.

4) Sistem size işlemde bloke çek kullanıp kullanmayacağınızı soracaktır. İşleminizde bloke çek kullanıp kullanmayacağınızı belirtiniz. Burada vereceğiniz bilginin şubenizin ilettiği bilgilerle aynı olması gerekmektedir. Sistem bloke çek durumuna göre randevu talebinizi yönlendirecektir.

5) Bu aşamada işlemi yapacağınız tapu müdürlüğünün ismi ile banka/kurumunuz tarafından size iletilen avukat ve diğer uzman personel bilgileri yer alacaktır. Lütfen sizdeki bilgilerle sistemde kayıtlı bilgileri kontrol edin. Herhangi bir farklılık var ise çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.
6) Randevu gününü seçtikten sonra açılacak alanda size uygun olan randevu saatini seçiniz. Randevu saati seçmeden önce tapu tarafından işlemlerinizin yapılacağının belirtildiği ikinci randevu SMS'ini almanız önemlidir.
7) Randevunuz tamamlandı. Burada randevunuzun alındığına dair FU tarafından bir SMS alacaksınız.
Online randevu alamadığınız durumlarda Çağrı Merkezimizi arayabilirsiniz.

Tapu işlemlerini kredi kullanmadan gerçekleştiriyorsanız sizi, Tapu Müdürlükleri'ndeki dostunuz SAĞLAM TAPU'nun avantajlarla dolu dünyasına da bekleriz. 

 

Yardım Merkezi