Adana, Satılık Gayrimenkul Fiyatlarında İstanbul’u Geçti

30.06.2015
Döviz fiyatlarındaki dalgalanma, altın ve fon yatırımlarının hem yüksek meblağlı olması hem de uzun vadede kazandırması gibi sebeplerle gayrimenkul her zaman en güvenilir ve kazançlı yatırım alanı olmuştur. Ancak hangi gayrimenkulün, ne kadar vadede, ne kadar gelir getirebileceği uzmanlıkla cevaplanması gereken sorular arasındadır. Gayrimenkul; bilginin kazandırdığı en önemli sektörlerden biridir. 
Gayrimenkul profesyonellerinden yatırımcılara kadar sağladığı verilerle sektörde önemli bir eksikliği gideren REIDIN, Mayıs 2015 verileriyle gayrimenkul sektörünün röntgenini çekti.
Konut Fiyatları Artıyor
Türkiye nüfusunun %70’inin yaşadığı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde konut fiyatları, bir önceki yılın aynı ayına göre artış gösterdi. Türkiye genelinde; bir önceki aya göre %1.40, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ise %16.54’lük artış gözlemlendi.

En Keskin Artış Adana’da
Mayıs ayında metrekare başına konut satış fiyatlarında en keskin artış ise, %2.15’lik değişim ile Adana ilinde gözlemlendi. Adana 17.9 ila 18.5 yıl bandında yer alan amortisman süresi ile de yatırım yapılabilir iller arasında yer alıyor.
 
 
Diğer şehirlere dair bilgiler için lütfen SAĞLAM TAPU – BLOG’a tıklayınız.
 

 

 
 

Yardım Merkezi