Fu Gayrimenkul hizmetlerine bir yenisini ekliyor

27.03.2015
Gayrimenkul ipoteği sektöründe birçok ilke imza atan ve 10 yıllık bilgi birikimi ve deneyime sahip olan FU, yeni ürünüyle Finansal Kiralama Şirketlerinin çözüm ortağı olmayı hedefliyor.
Kurulduğu Eylül 2005 tarihinden bu yana 800.000 den fazla ipotek işlemi gerçekleştiren FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. iş birliği gerçekleştirdiği, yurt geneline yaygın ağı sayesinde finansal kiralama sözleşmelerinin imzalanması süreçlerinde Finansal Kiralama Şirketleri’ne çözüm ortağı olmayı hedefliyor.

‘Liderliğin Tapusu Bizde’ sloganıyla yola çıkan FU’nun birçok güçlü yönüyle rakiplerinden farklılaştığını belirten FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. Genel Müdürü Ertuğrul Bul yaptığı değerlendirmede: “3226 sayılı Finansal Kiralama Kanunu’nda finansal kiralama sözleşmelerinin noterlikçe düzenleme şeklinde yapılması zorunluluğu vardı. 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu’nun yürürlüğe girmesi ile artık finansal kiralama sözleşmelerinin yazılı şekilde yapılmaları yeterli oluyor. Yani finansal kiralama sözleşmelerinin noterde düzenleme zorunluluğu ortadan kalktı. FU olarak finansal kiralama sözleşmelerinin imzalanması süreçlerinde kurumların çözüm ortağı olmaya hazırız” dedi ve sözlerini: “Uzman kadromuz, yaygın ağımız ve güçlü teknolojik alt yapımız sayesinde yeni hizmetimizi de başarıyla gerçekleştireceğimizden eminim” şeklinde tamamladı. 

 

Gayrimenkul ipoteği sektörünün kurucusu ve işlem sayısı bakımından lideri konumunda olan FU; iş birliği gerçekleştirdiği, yurt geneline yaygın ağı, uzman kadrosu, teknolojik altyapısı, hızlı ve yenilikçi hizmet anlayışı ile referanslarının öncelikli tercihi konumunda. Faaliyet göstermekte olduğu on yıl süresince, istikrarlı olarak artırdığı işlem hacmi bunun en büyük kanıtı. 

 

Yardım Merkezi