FU Gayrimenkul 2016 Hedefleriyle PY Dergi'de

21.12.2015
Türkiye İnsan Yönetim Derneği PERYÖN tarafından aylık periyotlarla İnsan Kaynakları uzmanlarına servis edilen PY Dergi (Popüler Yönetim Dergisi) tarafından çeşitli sektörlerden CEO'ların hedeflerinin derlendiği ve "Yeni işbirliklerini duyuracağımız bir yıl olacak" başlığı ile çıkan haberde Sağlam Tapu satış hedefleri de yer aldı.
2016 yılında  konut kredi adetlerinin agresifleşmesi ve sektördeki büyümenin devamından da bahsedilen haberde 2015 yılında portföye katılan bankalardan da bahsedildi.

 

Haberde FU Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğrul Bul'un şu sözleri de yer aldı: "Türkiye’de yıllık ortalama 1.2 milyon konut satılıyor. Bunun 1/3’ü ipotekli. Yurt genelinde yaklaşık 970 Tapu Müdürlüğü’nde İpotek tesis işlemlerinin büyük kısmını FU olarak biz gerçekleştiriyoruz. Geriye kalan yaklaşık 800 bin adetlik satış işlemi içerisinde de müşterilerimize, tapu konusundaki bilgi ve tecrübelerimizle destek olmak istiyoruz. Gayrimenkul tapuları üzerinde kaba bir hesap ile 120'den fazla kısıtlayıcı ve gayrimenkulün değerini etkileyebilecek, bizim "takyidat” adını verdiğimiz şerh ve kısıtlar var. Satın alınacak gayrimenkulün tapu kayıtları üzerinde yaptığımız inceleme ile bu alanda güven verebileceğimiz  bir ürün olsun istedik ve “Sağlam Tapu” ortaya çıktı. 2016 yılı için 2 bin 250 adet Sağlam Tapu satış rakamına ulaşmayı bekliyoruz. 2016; Sağlam Tapu’da yeni işbirliklerini duyuracağımız, yeni ürünlerle sektörün tamamına hizmet vermeyi amaçlayacağımız bir yıl olacak."
 

 

 

 

Yardım Merkezi