Ertuğrul Bul'un yeni adresi

01.03.2014
Zurich Sigorta'nın eski CEO'su Ertuğrul Bul, FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş’de Genel Müdür olarak göreve başladı.

Sigorta sektöründe uzun yıllar yöneticilik yapan Ertuğrul Bul, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra eğitim yaşamına Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ve Ziraat Bankası Bankacılık ve Sigortacılık Okulu’nda devam etti. Bul, 1991 yılında Ziraat Bankası’nda başladığı profesyonel kariyerine Garanti Bankası Teftiş Kurulu ve Garanti Sigorta ile devam etti. Ardından TEB Sigorta ve TEB Sigorta A.Ş’nin satışının ardından Zurich Sigorta’da CEO’luk görevini üstlendi. Daha sonra eşiyle birlikte internet üzerinden sigorta satışı yapan Sigortadükkanım.com'u kuran Bul, söz konusu şirketi 2012 yılında Marsh'a satmıştı. Ertuğrul Bul, 02.10.2013 tarihinden itibaren de FU’nun Genel Müdürlük görevini üstlendi.

 

FU, 16 Banka ve 27 finans kuruluşunun, verdikleri kredilerin teminatı olarak tesis ettikleri ipotek işlemleri sırasındaki avukatlık hizmetlerini sigorta güvencesi ile gerçekleştirmek üzere 2005 yılında kuruldu. FU Türkiye’nin 81 ilinde ve KKTC’de 449 hukuk bürosu ve 792 avukat ve diğer uzman personel kapasitesi ile 5755 banka şubesine, BDDK Destek Hizmetleri kapsamında ISAE 3402 standartlarına uygun Tip II türünde bağımsız denetim kuruluşu KPMG tarafından hazırlanan hizmet güvence raporu kapsamında hizmet veriyor.

 

Kaynak: Sigorta Gündem

 

Yardım Merkezi